Aktivity

logo

Turistické cíle:

prales na Žákově hoře /810 m n.m./, Devět skal /836 m n.m./, Malinská skála /811 m n.m./ Drátník 775 m n.m./, Čtyři palice /730 m n.m./, Pasecká skála /732 m n.m./ Milovské perničky /757 m n.m./ Tyto skalní útvary jsou vyhledávány též horolezci.

Koupání: Medlovský rybník, rybník Sykovec, Milovský rybník, Velké Dářko. Při nepřízni počasí lze využít Městské lázně v Novém Městě na Moravě, nebo Aquapark ve Žďáře nad Sázavou.

Historické památky: barokní zámek Kinských, kostel na Zelené hoře z18.stol. od G.Santiniho, zapsaný v památkách UNESCO ve Žďáře n.Sáz. /13 km/, hrad Pernštejn /36 km/

Sochy Michala Olšiaka: rodák ze Žďáru n.Sáz. tvůrce řady soch z betonu.

WesternCity: Westernové městečko Šiklův Mlýn u Zvole nad Pernštejnem nabízí největší přírodní westernový areál v ČR /36 km/

Skanzen lidové architektury: Veselý kopec u Hlinska /30 km/

Cykloturistika:

Cyklotrasy v okolí Fryšavy jsou vyhledávány mnoha cyklisty, pro jejich atraktivní polohu v členitém terénu Žďárských vrchů. Jejich výhodou je i to, že vedou z velké části po asfaltových silničkách v lesích, kde je zákaz vjezdu motorových vozidel.

Cílem milovníků cykloturistiky je také Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě vzdálená 9 km, kde je možné využít vybudované tratě pro singeltracky.Konají se zde Světové poháry i Mistrovství světa horských kol /www.vysocina.bike/.

Komentáře jsou uzavřeny.